6498
15 بهمن 1401 - 13:58

ضرورت توجه به «قرآن، دعا و مطالعه» در مراسم اعتکاف

ساری- نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اعتکاف را فرصتی برای تقرب و تفکر دانست و گفت: توجه به قرآن و دعا و مطالعه در اعتکاف مهم است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید رحیم توکل ظهر شنبه در بازدید از مساجد ساری و دیدار با معتکفان، اعتکاف را کاری بزرگ و مهم بیان کرد و گفت: حضور در اعتکاف توفیق الهی است که به معتکفان عنایت شده است.

وی با تاکید براین که از فرصت اعتکاف برای تقرب الهی، دعا و نماز باید بهره گرفت، گفت: اعتکاف فرصتی برای تفکر و توبه است و باید از فیوضات معنوی بهره گیری کرد.

وی با اظهار اینکه رفیق بد دنیا و آخرت انسان را خراب می‌کند، فاصله گرفتن از این دسته را لازم دانست و گفت: اعتکاف فرصت خوبی برای خودسازی است و باید به آن توجه ویژه ای کرد.

آیت الله توکل با اشاره به اینکه فرصت سه روزه اعتکاف سبب می‌شود تا اعمال خیر زیادی نصیب انسان شود، گفت: علت موفقیت‌ها و توفیق‌ها پیگیری و دنبال شود و اعتکاف فرصت خوبی برای تفکر محسوب می‌شود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری توجه به مطالعه در کنار خوانش دعا و قرآن را در مراسم اعتکاف جزو ثواب برشمرد.

به گزارش مهر، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به همراه حجت الاسلام شریف تبار مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران و جمعی از مدیران تبلیغات اسلامی از برپایی مراسم اعتکاف در مساجد مرکز استان بازدید کردند.

۲۵۰ مسجد میزبان معتکفان در مازندران است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1018454