6498
16 بهمن 1401 - 11:01

اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی «مقاوم‌سازی منازل» در خراسان شمالی

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی «مقاوم سازی منازل» به روستاییان خراسان شمالی اعطا می‌شود.

جواد زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربجنورد اظهار داشت: تسهیلات 200 میلیون تومانی برای مقاوم سازی بافت منازل روستایی استان خراسان شمالی پرداخت می‌شود. شرایط ضمانت تسهیلات امسال هم به صورت زنجیره‌ای است و بانک‌ها در حال انعقاد قرارداد این تسهیلات هستند.

وی افزود: تا پرونده کنون 800 فقره وام در استان تکیمل شده و سهمیه سال 1401 استان خراسان شمالی 5000 واحد مسکونی است و امیدواریم تا پایان سال 1410 تمام واحدهای روستایی استان مقاوم سازی شود. 

مدیرکل بنیاد مسکن استان خراسان شمالی تصریح کرد: در خراسان شمالی 100 هزار واحد روستایی داریم که تاکنون 58 درصد از منازل  روستایی استان مقاوم شده‌اند که این رقم در کشور 52 درصد است و ما از متوسط کشور بالاتر هستیم. 

زارعی گفت: در اسفند امسال 1200 واحد مسکونی مقام سازی شده در روستاهای استان به صورت همزمان با حضور ریاست جمهوری تحویل مردم استان خواهد شد. این واحدها با همکاری کمیته امداد و سپاه پاسدران ساخته شده است.

وی با اشاره به خدماتی که به مددجویان روستایی داده می‌شود٬ گفت: پروانه ساخت واحدهای مسکونی این افراد به صورت رایگان و زمین با نصف قیمت در اختیار آنان قرار می‌گیرد. دفاتر فنی روستایی نیز با حساسیت بسیار ویژ‌ه‌ای بر مقاوم سازی این واحدها نظارت می‌کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خراسان شمالی ادامه داد: بنیاد مسکن در کنار این مقاوم‌سازی ها تکمیل واحدهای ناتمام روستایی را نیز بر عهده دارد که تا کنون 14000 واحد در استان از این تسهیلات استفاده کردند. از حساب 100 امام در استان تا کنون 17 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض در 8 سال گذشته به روستاییان اعطا شده است.

انتهای پیام/311/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1019607