6498
16 بهمن 1401 - 00:45

روبان نمایشگاه توانمندی بیمه‌شدگان روستایی و عشایری خراسان جنوبی بریده شد

رئیس صندوق بیمه اجتماعی، روستایی و عشایری خراسان جنوبی گفت: نمایشگاه تولیدات بیمه شدگان بیمه اجتماعی و در راستای گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و معرفی توانمندی‌های و هدایت بسوی خودکفایی جامعه هدف بازگشایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا اسدی، رئیس صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزی، روستایی و عشایری خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایشگاه توانمندی‌های بیمه شدگان روستایی و عشایری در بیرجند گشایش یافت.

وی افزود: این نمایشگاه در خیابان محلاتی بیرجند به مدت ۱۰ روز به همراه ایستگاه جشن انقلاب دایر است.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی تصریح کرد: افراد ۲۸ تا ۵۰ ساله‌ای که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند می‌توانند تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار بگیرند.

اسدی یادآور شد: خدمات این بیمه شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی ۵۷ هزار خانوار تحت پوشش این بیمه هستند که ۵ هزار و ۳۰۰ خانوار حقوق بگیر صندوق بیمه اجتماعی و از مزایای آن بهره مند می‌شوند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گفت: با همت دولت جدید سطوح درآمدی بیمه شدگان ما ۶۰ درصد، میزان مستمری ۴۰ درصد در کف و میزان حقوق تا ۱۰۰ درصد در سال ۱۴۰۱و برای اولین بار بیمه تکمیلی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نیز شامل حال بیمه شدگان می‌شود.

اسدی متذکر شد: ۷۰ درصد از حق عضویت بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری توسط دولت و ۳۰ درصد توسط خود بیمه شونده پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: رقم پرداختی سالانه بیمه شده از ۶۰۰ تا یک میلیون و ۵۹۶ هزار تومان است که حقوق هم بر اساس پرداختی از یک میلیون تومان تا ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان می‌باشد.

 پایان پیام/69014

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019205