6498
15 بهمن 1401 - 15:51

اولین محموله کمک‌های مردمی استان به مناطق زلزله زده خوی ارسال شد

اراک- فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امروز به برکت ولادت امیرالمؤمنین(ع) اولین محموله از کمک های مردمی، موکب داران، سپاه و بسیج استان مرکزی به مناطق زلزله زده خوی ارسال شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محسن کریمی ظهر شنبه در حاشیه ارسال اولین محموله استان مرکزی به مناطق زلزله زده خوی اظهار داشت: در راستای حل مشکلات مردم در منطقه زلزله زده خوی از ابتدای وقوع حادثه سپاه و بسیج تمام قد در منطقه حاضر شده و در ابعاد مختلف، خدمت رسانی را در کنار سایر دستگاه‌ها در دستور کار گذاشت.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: سپاه روح الله استان مرکزی همچون سایر استان‌ها با برنامه ریزی هم برای بسیج عمومی در استان و هم با تکیه بر ظرفیت‌های بسیج و داخلی سپاه استان کمک به منطقه را در دستور کار گذاشت و در ابعاد مختلف اقدامات قابل توجهی انجام شد.

وی اضافه کرد: امروز به برکت ولادت امیرالمؤمنین (ع) ارسال اولین مرحله از کمک‌های مردمی، موکب داران، سپاه و بسیج استان را شاهد هستیم و در بخش‌های مختلف برای رفع مشکلات امکانات و تجهیزات لازم برای منطقه خوی ارسال شد.

کریمی ادامه داد: ۲ دستگاه ماشین سنگین، ۲ دستگاه نانوایی، آشپزخانه‌های سیار، ۶ تن نان محلی، ۳ تن تخم مرغ، ۵ تن مرغ و اقلام خوراکی دیگر از جمله تجهیزات و اقلام مهم ارسالی در اولین مرحله اعزام کمک‌های استان مرکزی بود.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۲ هزار پرس غذای گرم توسط موکب داران استان مرکزی در مناطق زلزله زده خوی تهیه و توزیع می‌شود، گفت: هم اکنون بیش از ۳۰ نفر از خادمین موکب‌های استان در منطقه مستقر هستند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه سپاه تمام قد برای خدمت رسانی به مردم و رفع مشکلات در منطقه حضور دارد، افزود: خوشبختانه روند خدمت هم توسط سپاه و بسیج و هم توسط سایر دستگاه‌ها مطلوب است و همه توان برای رفع مشکلات پای کار آمده است.

وی بیان کرد: مردم استان مرکزی در طول حوادث چندسال گذشته همچون زلزله کرمانشاه، سیل سال ۹۸ و کرونا نشان داده اند فرهنگ مومنانه و همدلی در بین آنها جاری و برقرار است و عملکرد استان بسیار درخشان است و در این روزها هم که مشکلاتی برای مردم خوی ایجاد شده مردم استان بار دیگر همدلی و وفاداری خود نسبت به هم وطن‌های خود را نشان دادند.

کریمی با اشاره به اینکه اعزام کمک‌های مردم استان مرکزی و سپاه و بسیج استان به منطقه خوی ادامه خواهد داشت، گفت: هم استانی‌ها می‌توانند کمک‌های خود را به پایگاه‌ها، دفاتر و کانون‌های بسیج در استان تحویل دهند.

وی خاطر نشان کرد: گروه‌های جهادی استان آمادگی کامل برای اعزام به منطقه خوی را دارند و در صورت اعلام نیاز در سریع‌ترین فرصت این مهم انجام خواهد شد تا بتوانند در بخش‌های مختلف خدمت رسانی کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1018614